Ayrımlı Dedektör

Ayrımcı Dedektörler Hakkında Örnek

 

Herhangi bir alan üzerinde arama yaptığınızı varsayalım. Bu alan üzerinde yaptığınız arama ve tarama faaliyetlerinde kullandığınız dedektör ayrım gücü olmayan bir dedektördür. Bu dedektör ile arama yaparken toprak altından bir sinyal aldığınızda hemen orayı büyük bir hevesle kazdınız. Sonuç bir çivi. Olur böyle şeyler deyip devam ettiniz yine sinyal aldınız ve tekrar kazdınız. Sonuç bir vida. Bu şekilde devam ediyorsunuz ve bir süre sonra hevesiniz kırılıyor.

 

Bu durumda elinizdeki dedektörde ayrım gücü olan bir dedektör olmuş olsa idi aynı sonuç olmazdı. Ayrımlı dedektörde ise aynı alan üzerinde arama ve tarama işlemi yaptığınızda çiviler için size değersiz metal uyarısı verir ve sizin boş yere o yerde zaman kaybetmemenizi sağlar. İşte ayrımlı dedektör bu kadar önemli ve ayrı özelliğe sahiptir. Bu özellik sayesinde sadece zamandan kazanmazsınız aynı zamanda daha çok alan taramış olursunuz. Daha geniş alanı daha kısa sürede daha doğru bir şekilde tarama faaliyetleri gerçekleştirmiş olursunuz.

 

Ayrımlı Dedektörler Neyi Ayırt Eder?

 

Ayrımlı dedektörler demir, folyo veya teneke gibi değersiz metalleri görmeyerek bunun yerine altın, gümüş, tunç, bakır gibi daha değerli metalleri görmektedir. Ayrımlı dedektörler beli bir seviyeye kadar ayrım yapmaktadırlar. Mesela 80 Cm ile 1 metre aralığında iyi sonuçlar verilirken 1 metreden sonra ise pek doğru sonuçlar vermemektedirler.

 

Makro Deephunter Pro Dedektör

 

Ayrımlı dedektörler arasında yer alan bu dedektör sizlere tek para, derine define işlemlerinde, boşluk aramalarında kullanabileceğiniz bir dedektördür. Aynı zamanda 3 boyutlu görüntüleme sistemlerine sahip olup hızlı ve derin dedektör teknolojisi ile donatılmıştır. Aynı zamanda arama yaptığınız yerde boşlukları tespit edip sizlere 3 boyutlu görselliğini sunar. Bu 3 boyutlu teknolojiden metal ayrımını rahatlık görebilirsiniz. Bu metal türü altın veya değerli, demir veya çelik olarak dört farklı grupta bildirerek hangi metal türü olduğunun bilgisini sizlere iletir.

 

Yüksek minareli zeminlerde son derece etkili bir görev sürdürmektedir. Bu yüzden her türlü arazi ve toprak koşullarında kullanılabilmektedir.

 

Nokta Makro Invenio Dedektör

 

Nokta Makro Invenio Dedektör, devrim niteliğinde bir dedektör olarak hayatımıza girmiştir. Çok daha derinde yer alan hedeflere rahatlıkla ulaşabilen ve keşfetmenizi sağlayan bir dedektördür. Zemin farklılıklarında dahi toprak altındaki boşlukları rahatlıkla bulur ve sizlere gösterir. Üstelik kaç metrede olduğunu ve nasıl bir değere sahip olduğunu gösterebildiği gibi arama yaptığınız sahanın toprak altı testini de yapabilmektedir. Tüm bunlara ek olarak yer altında tespit ettiği nesnenin boyutunu ve şekillerini sizlere göstermektedir. Yapay zekâsı sayesinde, yapay sinir ağıyla cihaz kendi kendine bir öğrenme yaparak kendini geliştirebilmektedir.

 

Bu ürünler Türklerin gururu ve aynı zamanda Dünya’ da eşi benzeri olmayan dedektörlerdir. Arena dedektör sitesinden çok daha fazla ürün ve avantaj sizi beklemektedir.