Dedektör Fiyatları

Dedektör Fiyatlarını Neler Etkiler?

 

Dedektörler kullanım alanlarına göre farklı çeşitleri vardır. Dedektörün kullanım alanının belirlenmesinden sonra artık özellikler ve çeşitleri fiyatını belirleyen temel etmen olacaktır. Burada da alacağınız dedektörün teknolojik gelişmişliği, yazılım kalitesi, dedektörde kullanılan malzemeler, sinyal aralığı, hedef kimlik tespit biçimi, derinlik ölçme teknolojisinin yapımı, balans durumu, ayrıştırma yetenek teknoloji, toprak biçimine göre verimlilik veya otomatik ayarlama teknolojisi, gösterge ekran özellikleri, suya dayanıklılık gibi daha birçok özellik fiyatını etkilemektedir. Arena dedektör en iyi özellikleri en iyi fiyata vermektedir.

 

Tüm bunların yanında LCD ekran özellikleri de fiyat üzerinde çok fazla etkili olmaktadır. LCD ekran özellikleri ve kalitesi bir dedektörün ayrılmaz parçasıdır. Eski tip dedektörler de LCD ekranlar yerine basit ekranlar veya ölçüm göstergeleri vardı. Bu tip dedektörler pek işlevi kalmamaklar birlikte kullanımı devam etmektedir. Bu dijital ekranların yerini LCD ekranlar almaya başladığında daha etkili ve daha kesinlik belirten bir dedektör teknolojisi geliştirilmiş oldu. Bu özellikte doğrudan dedektör fiyatlarını etkiledi

 

Dedektör Teknolojisi Fiyatı Etkiler mi?

 

Dedektör teknolojileri dedektör fiyatını doğrudan ve direkt olarak etkileyen en büyük özelliktir. Dedektörlere baktığımızda nerdeyse her yıl yeni bir teknoloji ortaya çıkar ve bu yeni teknoloji dedektörün fiyatını etkiler. Öyle ki dedektör teknolojisi geliştikçe hedefleri daha net algılama ve bulma özellikleri de iyileştirilmiş oluyor. Çok yakın zamanda siz daha kazma işlemine başlamadan dedektör toprak altında bulunan şeyin ne olabileceğini direk size gösterebilecek seviyeye gelecektir.

 

Hal böyle olunca da çok kısa sürede daha çok alan taraması yapabilirsiniz. Bu durumda ister istemez fiyata etki etmektedir. Eskisi gibi tüm metal eşyalara dedektörün sinyal vermesi yüzünden boş yere çok fazla işlem yapılmadı mı?

 

Fiyat ve Performans Dedektöre Etkisi

 

Fiyat ve performans dedektörü direk olarak etkilemektedir. Çünkü dedektörler de kullanılan teknoloji ve kullanılan malzemelerin fiyatları birbirinden çok farklıdır. Malzemeler farklı olduğu için fiyatta ister istemez farklı olmaktadır. Bu yüzden fiyat artıkça performansın artması son derece doğaldır. Arena dedektör ise size en kaliteli ürünü en uygun fiyata teslim eder.